top of page

ROLA LUSTER WE WNĘTRZACH

Lustra we wnętrzach to niesamowicie istotny element w przestrzeni. Bardzo często stosuję je w swoich projektach, ponieważ dają ogrom możliwości aranżacyjnych.


1. ŚWIATŁO


Lustra odbijają światło rozpraszając je we wnętrzu. A jak często powtarzam - nie ma piękniejszej dekoracji wnętrza niż właśnie naturalne światło. Lustra świetnie sprawdzą się w szczególności w mieszkaniach słabo doświetlonych, z niewielką ilością okien, zorientowanych od północny lub tych na najniższych piętrach. Odpowiednio lokalizując lustro możemy doświetlić przestrzeń do której światło naturalne prawie nie dociera np. korytarz.


Lustro wiszące na ścianie w korytarzu / Realizacja Kraków 2023 / Fot. Tak Miło Studio


2. OPTYCZNE POWIĘKSZENIE PRZESTRZENI


Ten aspekt jest szczególnie ważny w przestrzeniach o niewielkim metrażu, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Sprawdza się wtedy zastosowanie dużych tafli luster. Świetnym przykładem tego zabiegu jest łazienka na poniższym zdjęciu. Jej powierzchnia to jedyne 3,6 m2! Lustro na całą szerokość ściany sprawiło, że wydaje się ona dwa razy większa i zdecydowanie bardziej przestronna.


Lustro klejone do ściany / Realizacja Warszawa 2024 / Fot. Tak Miło Studio


3. ASPEKT ESTETYCZNY


Dobrze dobrane lustra mogą być piękną dekoracją wnętrza. Przy obecnych możliwościach w wyborze formy ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Lustro klejone do ściany, lustro w ramie prostej lub dekoracyjnej, fazowane, organiczne w kształcie, klasyczne, grafitowe, antyczne, w kolorze - możliwości jest cała masa. Można wybrać produkt gotowy, ale również zrealizować swój pomysł na wymiar, na zamówienie indywidualne.


Dowolność mamy również w sposobie montażu lustra. Może być ono zawieszone na ścianie, zamontowane na stelażu do sufitu, oparte o ścianę, na wysięgniku lub zamontowane na froncie meblowym. Można również zastosować mebel w całości lustrzany np. konsola czy stolik pomocniczy.


Lustra są ciekawym elementem wystroju - uzupełniają aranżację i podkreślają indywidualny charakter wnętrza. Mają ogromny potencjał dekoracyjny.


Lustrzany front szafy / Realizacja Warszawa 2024 / Fot. Tak Miło Studio


4. FUNKCJONALNOŚĆ


Ostatnie, ale wcale nie mniej ważne, czyli funkcja. Lustro w holu - idealne na przejrzenie się przed wyjściem. Tutaj warto wybrać wysokie lustro, aby widać w nim było całą sylwetkę. Podobnie z lustrem w sypialni czy garderobie, gdzie wybieramy swoją codzienną odzież. Lustra łazienkowe czy przy toaletce - niezbędne. W tym przypadku istotne jest również podświetlenie, więc można rozważyć modele z wbudowaną taśmą LED.


Wiele modeli luster ma też funkcje dodatkowe np. lustro połączone z półką, półki lub wieszaki ukryte za taflą lustra, tafla lustra z wbudowanym lustrem powiększającym lub tafle podgrzewane zapobiegające parowaniu (świetna opcja do łazienek).


Lustro łazienkowe z oświetleniem bocznym / Realizacja Kraków 2023 / Fot. Tak Miło Studio


WSKAZÓWKA


Zwróć uwagę nie tylko na to, jak lustro będzie wyglądało w wybranej lokalizacji, ale również na to, co się będzie w nim odbijało. Szczególnie jeśli lubisz robić selfie. :)


Lustra ścienne w ramach / Realizacja Warszawa 2024 / Fot. Tak Miło Studio


Zastosowanie luster we wnętrzu niesie za sobą wiele korzyści zarówno estetycznych jak i użytkowych. Minusem jest chyba tylko utrzymanie ich w czystości, szczególnie przy małych dzieciach w domu. :)


Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub chciałbyś/chciałabyś uzyskać ofertę na projekt wnętrza, to zapraszam do kontaktu mailowego: office@abouttheform.pl :).


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page