top of page

WYNAJEM KRÓTKOTERMINOWY - JAK SIĘ WYRÓŻNIĆ?

Zaktualizowano: 29 paź 2023


Przy wynajmie krótkoterminowym warto zadbać o kilka ważnych elementów, które sprawią że odwiedzający zapamietają pobyt, polecą miejsce swoim znajomym lub / i oznaczą Cię w social mediach, a Twoje miejsce zyska większe zainteresowanie.


1. ZNAK ROZPOZNAWCZY


Prowadzenie mediów społecznościowych swojego apartamentu na wynajem krótkoterminowy w dzisiejszych czasach jest już raczej oczywiste (strona internetowa, facebook, instagram). Zadbaj jednak o to, aby się wyróżnić. Może do Twojego lokalu będą prowadzić kolorowe drzwi, który będą jego znakiem rozpoznawczym. A może przygotujesz jakiś ciekawy instaspot, gdzie wynajmujący będą chętnie robić sobie zdjęcia.


Nie zapomnij o dobrych fotografiach. Profesjonalna sesja zdjęciowa ze stylistką wprowadzi Twoje ogłoszenie na wyższy poziom.2. CIEKAWY KONCEPT


Jeśli z Twoim lokalem wiąże się jakaś ciekawa historia warto o niej wspomnieć - akcent w postaci starej fotografii, książki, nietypowego mebla lub dekoracji. Możesz też nawiązać do tego nazwą swojego lokalu. Jeśli miejsce nie ma żadnej historii - stwórz ją! ;-) Możesz stworzyć identyfikacje wizualną miejsca w postaci interesującej nazwy, logo, własnej pocztówki ze zdjęciem itp. Pamiętaj w tym wszystkim o zachowaniu spójności.


Możesz również nawiązać współpracę z lokalnymi firmami na przykład w postaci rabatu dla gościa na degustację win w zaprzyjaźnionej winnicy lub zniżki na lokalny wypiek w pobliskiej piekarni (może to właśnie on powinien być w Twoim logo jako nawiązanie do tradycji miejsca)? ;-)


3. ROZRYWKA


Jeśli Twoja lokalizacja znajduje się w miejscowości turystycznej z dużą ilością atrakcji w okolicy, to świetnym rozwiązaniem będzie mapka z ciekawymi miejscami do odwiedzenia - baza ciekawych miejsc, najlepsza restauracja z lokalnymi daniami, najmniej zatłoczona plaża w okolicy czy idealne miejsce na spacer. A może znasz jakąś atrakcje, która nie jest widoczna w Google? Polecenia od osoby znającej miejsce są zawsze bardziej wartościowe niż te z przypadkowych stron w internecie. Jeśli w swoim lokalu akceptujesz zwierzaki, warto zaznaczyć miejsca w których pupile są mile widziane.


W przypadku mniej interesujących lokalizacji zaproponuj swoim gościom atrakcje w obiekcie. Przyjemne, zadbane otoczenie, jacuzzi/basen/sauna, rowery/kajaki, kino domowe, hamak jako wyciszone miejsce do czytania, lokalne posiłki/grill/miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci. Zadbaj o to, aby Twój gość czuł się zaopiekowany i miał różne możliwości na spędzanie swojego czasu.4. UPOMINEK POWITALNY


Mini słoiczki z lokalnym wyrobem, jabłka z pobliskiego sadu lub butelka wina - zadbaj o te drobnostki. Świeże kwiaty są również mile widziane. Jest to miły akcent, który pokaże Twoje zaangażowanie, a wynajmujący poczuje klimat wnętrza oraz lokalizacji w której się znalazł. Poczuje się zaopiekowany już od wejścia, a wiadomo, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz ;-).


5. ZACHĘCAJĄCE WNĘTRZE


Pamiętaj, że jadąc na urlop chcemy oderwać się od codzienności i spędzić czas w miejscu, które jest przyjemne dla oka. Żadna z powyższej opisanych kwestii nie wystarczy, jeśli wnętrze nie będzie czyste, zadbane, ale również ładne. Estetyka jest naprawdę ważna. Jeśli nie masz pomysłu na aranżację skorzystaj z pomocy projektanta wnętrz (nawet jeśli Twój budżet nie jest wysoki - ciekawe wnętrze nie jest kwestią zasobności portfela, a kwestią kreatywności!)


Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, to wiesz gdzie się zgłosić :-).

mail: office@abouttheform.pl / tel. 888 134 328


Po więcej inspiracji wnętrzarskich zajrzyj na instagram: https://www.instagram.com/abouttheform/


Fotografie: Tak Miło Studio
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page