top of page

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WSPÓŁPRACY Z ARCHITEKTEM WNĘTRZ

Rozpoczęcie współpracy z architektem wnętrz może trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy, a wymaga przygotowania już na etapie wysłania zapytania o ofertę.1. PRZYGOTUJ PLANY SWOJEJ NIERUCHOMOŚCI

Podstawą do wyceny projektu jest najczęściej rzut z metrażem pomieszczeń, natomiast do późniejszych etapów dobrze jest uzyskać od dewelopera rzut architektoniczny, rozmieszczenie przyłączy elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych oraz c.o. Czasami jest też możliwość uzyskania rzutu w formacie .dwg (plik Autocada) oraz zdjęć lokalu przed wylewkami (podgląd przebiegu instalacji). Fotografie stanu istniejącego również są mile widziane.

Jeśli nie posiadasz planów nieruchomości przygotuj prosty, odręczny rysunek uwzględniający rozkład pomieszczeń oraz podstawowe wymiary.


2. ZASTANÓW SIĘ NAD FUNKCJĄ

Wybór nieruchomości do zakupu jest zwykle uwarunkowany rozkładem pomieszczeń i nie trzeba w niego już ingerować. Czasami architekt wnętrz modyfikuje układ, aby zwiększyć komfort użytkowania przestrzeni, a czasami dostosowuje go do Twojego zapotrzebowania funkcjonalnego. I nad tym właśnie przeznaczeniem pomieszczeń warto się zastanowić. Czy są Ci potrzebne dwie łazienki czy może jedną wolisz przerobić na pralnię? Lub czy dodatkowy pokój będzie pokojem gościnnym czy domowym biurem?


3. INSPIRUJ SIĘ

Oglądaj i zapisuj inspiracje wnętrzarskie. Dobrym narzędziem do tego jest Pinterest. Możesz utworzyć swój profil i dawać serduszka do wnętrz, które Ci się podobają. Platforma będzie Ci automatycznie podpowiadała zbliżone „piny”. Dzięki temu zbudujesz dobrą bazę do rozmów z architektem. Oczywiście nie chodzi tutaj o kopiowanie gotowych rozwiązań, tylko o określenie klimatu wnętrza, jaki chcesz uzyskać. Z tego względu warto tutaj zwrócić uwagę na spójność - staraj się unikać łączenia nadmiernej ilości stylów. Jeśli samemu jest Ci ciężko architekt na pewno udzieli Ci pomocy.


4. USTAL BUDŻET

Jest to jedna z kluczowych kwestii przy wykończeniu. Często łączy się też z inspiracjami, ponieważ konkretny styl wnętrza lub konkrente rozwiązania mogą wymagać znacznie większego nakładu finansowego niż inne. Warto przemyśleć ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na wykończenie, ponieważ będzie to bardzo ważny czynnik projektowy.Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania, to zapraszam do kontaktu mailowego: office@abouttheform.pl - możemy umówić się na krótkie, niezobowiązujące spotkanie :).

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page